חמלה עצמית הדרך לשקט פנימי

הדרך לאהוב את עצמינו

מישהי אמרה לי שקבלה עצמית אומרת שאני מוותרת לעצמי על עצמי.

אני ככ לא מסכימה איתה.

בעיניי קבלה עצמית היא היכולת להבין את עצמי, ממקום שלו. להסתכל על עצמי בעיניים טובות וחמלה. 

ולומר לעצמי: "אני לא מושלמת, ממש לא. אין דבר כזה מושלם. ואני מקבלת את עצמי ככה."

והכי חשוב זה להאמין לעצמי כשאני אומרת את זה על עצמי. זו חמלה עצמית.

בחמלה עצמית יש אדיבות וסובלנות כלפי עצמי, כלפי הפגמים וחולשות שלי. זו היכולת לקבל את עצמי. 

 

אז מה ההבדל בין ביקורת עצמית וחמלה עצמית?

ביקורת עצמית חשובה כדי שנדע להשתפר. אנחנו רוצות לבדוק את עצמינו ותוך כדי גם להביא את עצמינו למקומות טובים יותר, למוטיבציה ולשיפור עצמי.

מצד 2 ביקורת עצמית יכולה להיות מאוד מסוכנת. כשאת מדברת אל עצמך ע"ב קבוע בצורה של: "מי את חושבת שאת?" "את לא מספיק טובה", "את אפס", "הנה עוד הוכחה שנכשלת כי לא הצלחת", "אני לא מסוגלת", "מי פותח עסק בקורונה?!" ועוד "מחמאות " שאנחנו אומרות לעצמינו. (קפצי לסעיף מספר 2 ותביני עד כמה זה אסור וחמור) 

ביקורת עצמית כזו, לא תגביר מוטיבציה ורצון לשיפור. היא עלולה להביא לדיכאונות ושאר מחלות.

והשיטה לא לטבוע בביקורת עצמית השלילית? היא להכניס חמלה לחיינו. 

חמלה עצמית נילקה תנשמי שנייה

איך אפשר לקבל את עצמי עם כל החסרונות והכשלונות?

קבלי 5 דרכים לקבל את עצמי ולהיות בחמלה עם עצמי

  1. אף אחת לא מושלמת!!! אנחנו רוצות להיות תמיד יותר. אמא מושלמת. שיהיה לנו את הגוף המושלם. ואנחנו מצפות מעצמנו להגיע לסטנדרטים בלתי אפשריים. כאלו שאנחנו רואות באינסטגרם. ומי שלא מבינה שאינסטגרם אל לא החיים האמיתיים, מכניסה את עצמה לסטרס, לחצים, פחדים ותקרות בטון לא רלוונטיות שהיא מתכוונת לשבור, אבל אז, המציאות מתנגשת לה בחיים, והיא לא מצליחה להיות מושלמת בכל התחומים, וכל נפילה גורמת לה להישבר עוד טיפה. אז שכחי מזה. אין דבר כזה אדם מושלם. אנחנו משתנים כל הזמן, והחיים הם לא לונה פארק מתמיד ולפעמים יקרו לנו אסונות בחיים. ואנחנו חייבות לדעת איך להתנהל בחיים האלו כדי לא ליפול לתהומות עמוקים. כדי להנהיג את עצמינו, את חיינו ואת המשפחה שלנו.
  2. דברי אליך יפה!!! תגידי תודה. על כל מחמאה שנותנים לך. את חייבת לראות את ניסוי האורז שערכתי עם הילדה שלי מאי בקורונה. שמעתי על אורז והייתי חייבת לבדוק את זה בעצמי! אורז מבושל שחילקנו ל3 תבניות זהות. את האחת קיללנו במגוון קללות, את השנייה בירכנו בכל הטוב שבעולם ומהשלישית פשוט התעלמנו. אתן מוזמנות להציץ ממש כאן.

התוצאות: לאחר ימים מספר האורז המקולל הפך להיות שחור ומלא עובש. האורז שהתעלמנו ממנו כנל. ואילו האורז המבורך נותר לבן כמעט באופן מלא. הלם אהה?? עכשיו בואי נחשוב מה קורה לנו כשאנחנו מדברות אל עצמינו בצורה לא יפה…. מפחיד אהה????

  1. ריאליטי צ'ק. בואי נעצור וננשום שנייה וננרמל את המצב. ונאמר לעצמינו: "הכל בסדר, אני עצובה עכשיו וזה בסדר. זה קורה, זה נורמלי. אלו החיים".  ועם הזמן ננסה למצוא נקודות אור בסיטואציה ודרכים לשיפור מצבינו הנפשי.
  2. תרגיל החברה הטובה. כשמשהו לא צפוי ופחות סימפטי קורה לחברה טובה שלנו, אנחנו שם עבורה. נזדהה איתה, נהיה באמפטיה כלפיה ונגיד לה מילים חמות, טובות, מרגיעות. מסכימה איתי? אז בדיוק כך. ככה דברי אל עצמך.
  3. תקלילי ותסתכלי על עצמך בעיניים טובות. בואי נקליל, נפשט כל סיטואציה ביומיום שלנו ע"י אמירת צמד המילים "אז – מה"?! אפשר לחשוב מה קרה? אז הילד הלך עם חולצה צהובה לבי"ס במקום לבנה בראש השנה. אז מה? זה באמת כ"כ נורא? אני מבטיחה לך שהוא לא היה הילד היחיד שהגיע עם חולצה צבעונית. אז לא קיפלת שבוע כביסה, הילדים לוקחים את הבגדים מ"הארון" בסלון (הכוונה לסלסלת הבגדים שטרם קופלה, גם אם עבר כבר שבוע) ? אז מה?! מה קרה? הכל תקין. נכון שזה נשמע נחמד? ופחות דרמטי? זו שיטה מעולה. ממליצה לך לאמץ.

אני רוצה לתת לך במתנה את חוברת הדאגה העצמית שהיא אחד מהדרכים לחמלה עצמית, לאהבה ודאגה לעצמינו.

בסופה יש משימות, אשמח אם תשתפי אותי בתוצאות ובמסקנות שהגעת אליהן כתוצאה מהשלמת המשימות האלו. 

אם את מכירה חברה שאת חושבת שהטיפים שלי יעזרו לה לנשום שנייה, שלחי לה את הפוסט. גם לה מגיעה החוברת במתנה.

אשמח אם תשתפי אותי אילו מהשיטות שפרטתי מעלה את מתכוונת לאמץ.

אני משתמשת בכולן. אז מה?! 😆😆😆

אני מזמינה אותך להצטרף לקהילת המנויות שלי

ההרשמה ללא תשלום והפינוקים שווים ביותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני מזמינה אותך להצטרף לקהילת המנויות שלי

ההרשמה ללא תשלום והפינוקים שווים ביותר

זה מה שאני שולחת למנויים בקהילה:

עם ההרשמה תקבלי את החוברת המושקעת לדאגה עצמית. 

פעם בחודש מייל עם כל מה שמעניין. 

טיפים והמלצות שוות במיוחד.

מדי פעם תקבלי ראשונה הצעות להרשם או לרכוש את אחד מהמוצרים שלי

מתאים לך? 👇
 
New_Avatar

רוצה להיות מעודכנת?​

 

רגע לפני שאתן מופנות לקבלת ההטבה לסדנא, הירשמי לרשימת התפוצה כדי להישאר מעודכנת בכל הפוסטים, הטיפים והפאן. תמיד אפשר להתחרט ולבטל, אבל זה לא יקרה 😊

אני מאשר/ת הרשמה.